Obsługa klientów biznesowych 022 4835 398
022 4835 398

Obsługa klientów biznesowych
Pon - Pt 8:30-16:00

Obsługa klientów biznesowych 022 4835 398

Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe do bezprzewodowych telefonów DECT

(5 Produktów)
GAP-Headsets für DECT Telefone

Zestawy słuchawkowe GAP do telefonii DECT


Odkryj zestawy słuchawkowe GAP do bezprzewodowych telefonów DECT. Oferujemy najwyższą jakość produktów Jabra, Plantronics i Sennheiser. Ponadto oferujemy Państwu odpowiednie akcesoria w najlepszych cenach.

 

Set Ascending Direction
na stronę
-23%
Sennheiser DW Pro 2 GAP
729,95 zł
944,95 zł
868,64 zł (z VAT)
Ref: SEDWGAPD
-40%
Plantronics C565
259,95 zł
429,95 zł
309,34 zł (z VAT)
Ref: PLC565
-44%
DECT-Headset CLEYVER HW10
239,95 zł
429,95 zł
285,54 zł (z VAT)
Ref: ODHW10
-35%
Sennheiser DW GAP
558,95 zł
859,95 zł
665,15 zł (z VAT)
Ref: SEDWGAP
-42%
Cleyver HW15
299,95 zł
515,95 zł
356,94 zł (z VAT)
Ref: ODHW15
Set Ascending Direction
na stronę

Darmowy test słuchawek

Co to jest zestaw słuchawkowy GAP?

 

Tak zwane zestawy słuchawkowe GAP mogą być podłączone bezpośrednio do bazy telefonu bezprzewodowego (DECT). Dzięki bezprzewodowemu zestawowi słuchawkowemu masz obie ręce wolne podczas wykonywania połączeń i możesz poruszać się bez telefonu. Dzięki temu połączenia przychodzące mogą być łatwo odbierane przez zestaw słuchawkowy GAP. Połączenia wychodzące można przesyłać, naciskając kombinację klawiszy w telefonie DECT.

Ogólny profil dostępu (Generic Access Profile - GAP) opisuje zestaw obowiązkowych wymagań, które umożliwiają każdej zgodnej stacji bazowej DECT interakcję z każdą zgodną z nią słuchawką DECT w celu świadczenia podstawowych usług telefonicznych.

Celem GAP jest zapewnienie współpracy na poziomie interfejsu powietrznego (tj. łącza radiowego) oraz na poziomie procedur nawiązywania, utrzymywania i odbierania połączeń telefonicznych (kontrola połączeń). GAP określa również procedury rejestracji części przenośnych na część stałą (zarządzanie mobilnością).

Słuchawka zgodna ze standardem GAP jednego producenta powinna działać na poziomie bazy telefonicznej z bazą zgodną ze standardem GAP innego producenta, chociaż może nie mieć dostępu do zaawansowanych funkcji stacji bazowej, takich jak synchronizacja książki telefonicznej lub zdalne sterowanie automatyczną sekretarką.

 

Które telefony DECT mogą być połączone z zestawem słuchawkowym GAP?

 

Większość telefonów DECT i stacji bazowych na poziomie konsumenckim obsługuje profil GAP, również te, które nie publikują tej funkcji mimo to mogą być współdzielone. Niektórzy producenci blokują jednak swoje systemy, aby uniemożliwić interoperacyjność lub udostępniają bazy danych, które nie mogą zarejestrować nowych telefonów. Zestawy słuchawkowe GAP są uważane za tanią, ale wydajną alternatywę.

Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe należą do kategorii Top Onedirect, a wśród nich zestawy GAP są doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą połączyć jakość z oszczędnością.

Zestawy słuchawkowe GAP wykorzystują tę samą technologię co tradycyjne bezprzewodowe zestawy słuchawkowe, z tą różnicą, że ich baza jest wykorzystywana wyłącznie do ładowania i nie zawiera żadnego oprogramowania ani połączenia do telefonu przewodowego, co ma wpływ na koszty produkcji, pozwalając na to by zestawy te były produkowane bez własnej bazy DECT, a zatem bardziej opłacalne.

 

Jak podłączyć zestaw słuchawkowy GAP do telefonu DECT?

 

Wiele telefonów bezprzewodowych już dostępnych na rynku korzysta z protokołu GAP, co ułatwia podłączenie do bezprzewodowego zestawu słuchawkowego GAP do telefonów DECT:

  1. Przed użyciem obu urządzeń należy najpierw naładować telefon i zestaw słuchawkowy.
  2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk na zestawie słuchawkowym, aby włączyć tryb parowania. Na stacji bazowej telefonu znajduje się również przycisk, który należy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać, a lampka na zestawie słuchawkowym powinna migać.
  3. Następnie należy krótko nacisnąć przycisk na stacji bazowej, a następnie przycisk na zestawie słuchawkowym. Lampka na zestawie słuchawkowym powinna teraz migać powoli, a urządzenia powinny być sparowane. Automatyczne rozpoznanie tych dwóch urządzeń powinno nastąpić po krótkim czasie. Jeśli nastąpi to po kilku próbach, należy zresetować stację bazową. Aby to zrobić, należy długo trzymać wciśnięty przycisk bazy. Następnie powtórzyć krok 1 i krok 2.